קנאביס אינדור או קנאביס חממה, מה יותר טוב?

נראה שאין לכך תשובה חד משמעית. ובכל זאת ישנם הבדלים מהותיים בין שתי שיטות הגידול שהפכו כל כך נפוצות בישראל. הנה 5 הבדלים מהותיים שחשבנו שתרצו להכיר:

1. שליטה בתנאים סביבתיים: אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בגידול אינדור לעומת גידול חממה הוא השליטה המוחלטת במצב האקלים. 

בחלל האינדור מותקנות מערכות תאורה מלאכותית ובקרת אקלים. אלו מאפשרות שליטה בתאורה, בטמפרטורה ובלחות, שליטה על הסביבה המיקרוביאלית וכן העשרה של הצמחים ב-C02.

2. הדירות: בגידול קנאביס לפעמים מספיק משתנה אחד כדי ששני צמחים זהים יוציאו יבול שונה לגמרי. כך למשל, תהיה שונות גדולה בין זן שגדל בחממה בצפון הארץ לעומת אותו זן שגדל בדרום. 

בגידול אינדור התנאים קבועים ולכן גם התוצאה אחידה וקבועה. 

כל צמח דומה למשנהו וכל אצווה חדשה תיראה כמו קודמתה.

3. ניסוי וטעייה: כאשר זן קנאביס חדש נכנס לחממה תנאי הגידול עומדים למבחן. אם האקלים הים תיכוני אינו מתאים – אותו זן יהיה בחוץ. בגידול אינדור המצב שונה. אחרי ניסוי וטעייה נוכל לכוון את מערכות בקרת האקלים כדי שכל זן יהנה מהתנאים האופטימליים עבורו.

4. תקנים בינלאומיים: כמו כל תרופה גם קנאביס רפואי נתון לרגולציה מחמירה ותנאי הייצור שלו נקבעים לפי תקנים בינלאומיים כמו GMP ו-ISO9001. ועל אף שקנאביס הגדל בחממה יכול לעמוד בתקנים המחמירים האלו, הדבר הרבה יותר פשוט בגידול פנים, משום שהוא מאפשר תנאי ייצור וניקיון ברמה שאין דומה לה בחממות.

5. עלויות: בסופו של דבר קנאביס הוא עסק כלכלי, וכאן יש יתרון לחממת קנאביס מכיוון שהיא צורכת פחות חשמל. הרבה פחות. ואם לא די בכך, ההקמה של מתקני אינדור יקרה מאוד וכך גם התחזוקה שלהם.

Scroll to Top

כדי לגלוש באתר Greenmed
אתם חייבים להיות בני 18 ומעלה.

בכניסה לאתר זה, את/ה מסכימ/ה
לתנאים והגבלות ומדיניות פרטיות.