האם יש טרפנים בקנאביס רפואי שעוזרים יותר מאחרים כנגד בחילות והקאות?

אנחנו יודעים שחלק ממטופלים בקנאביס רפואי מתמודדים עם תחושות בחילה והקאות תדירות. מכל מיני סיבות. בין אם כתוצאה של טיפולים אונקולוגים, מחלת מעי דלקתית או חוסר איזון אקוטי – קנאביס רפואי יכול לעזור לכם. 

ניתן למצוא עדויות מחקריות להשפעה המדכאת בחילות וההקאות שיש לקנאביס עוד משנות ה-80. אם כי חשוב לציין שמחקרים אלו התרכזו בקנבינואידים ובעוצמת האפקט שלהם בהתמודדות עם התופעה. 

הגילויים שמחקרים אלו עשו היו משמעותיים ביותר. למשל חשיפת העובדה של-THC יש השפעה יעילה יותר מאשר ל-CBD בצמצום הכמות והעוצמה של התקפי הבחילה. ככל הנראה בזכות ההשפעה שלו על קולטני CB1 במוח. 

אבל הסוכנים האמיתיים בהקלה הם בכלל טרפנים.

כבר בשנת 2013 מצאו חוקרים כיצד שמן שהופק ממנטה ובו דומיננטיות של לימונן הצליח לצמצם משמעותית התקפי הקאות ובחילות. מחקר נוסף בהשתתפות נשים הרות מצא כי לשמן אתרי שמקורו בלימון יש השפעה דומה. שוב בהשפעתו של לימונן. 

אך לימונן אינו היחיד. גם בטרפן יומולין נמצא הפוטנציאל בהתמודדות עם תחושות בחילה והקאות. מחקר נוסף שנערך גם הוא עוד ב-2013 הראה שלתמצית ג׳ינג׳ר העשירה ביומולין יש יכולת לעצור את פעילותם של קולטני 5HT3 האחראים על בחילות והקאות. 

לשמחתנו לימונן ויומולין קיימים בריכוז גבוה בזן שלנו סוויט גנדי ותוכלו ליהנות מהם במגוון מוצרי התפרחת והשמנים שאנחנו מפיקים ממנו. מעבר לסיוע עם בחילות והקאות, מטופלים מספרים שהזן יעיל במיוחד בשיכוך כאבים ובעידוד מצב רוח מרומם.

Scroll to Top

כדי לגלוש באתר Greenmed
אתם חייבים להיות בני 18 ומעלה.

בכניסה לאתר זה, את/ה מסכימ/ה
לתנאים והגבלות ומדיניות פרטיות.