מה זה טרימינג ואיך גוזמים קנאביס?

כדי להצמיח משהו מעולה, צריך לדעת מה ומתי לגזום ✂

בתור חברה שעוסקת בצמיחה, אנחנו מתעסקים לא מעט בגיזום. גיזום הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הטיפוח (הייתי מעדיף להשתמש במילה "גידול" – טיפוח משמעו הכלאות של זנים) של קראפט קנאביס. וזה לא רק טרים(ינג) ידני אחרי הקציר. גם בשלבי הצמיחה והפריחה אמנות הגיזום מלווה אותנו כל הזמן.

אז הנה כל מה שאולי לא ידעתם על שלבי הגיזום ואיך הוא מקפיץ את התוצרת לרמה אחרת:

🌱קיטום עילי או עליון (טופינג): גיזום של ענף הצמיחה הראשי (הקודקוד) בצמחים צעירים. הקודקוד לוקח אליו המון אנרגיה וצומח מהר וגבוה יותר. אחרי הקיטום ענפים נמוכים צומחים מהר יותר ומגיעים לצמרת. או כמו שאנחנו קוראים לזה – אחד בשביל כולם.

🍭 לוליפופ: הסרת עלים בחלק התחתון של הצמח שנותן לצמח צורה של סוכריה על מקל (לוליפופ). גיזום העלים והענפים התחתונים שאינם מקבלים אור גוזלים אנרגיה ממוקדי הפריחה העיקריים ואין להם מקום אצלנו.

🔎 גיזומים שגרתיים: לפעמים עלים מזדקנים או נפגעים. לפעמים עלה מסתיר את האור מתפרחות שצריכות אותו. אז עם כל הכבוד לעבודה שהם עשו, הגיעה שעתם לרדת.

✂ טרים(ינג) ומניקור: גיזום (מתיש!) של העלווה והענפים המיותרים לאחר הקציר, הפרדת התפרחות וליטוש סופי שלהן לכדי שלמות.

כל פעולות הגיזום נעשות באופן ידני. הטכניקות שאנו מפעילים שומרות על התפרחת שלמות ועם כיסוי טריכומות מירבי. זה לוקח זמן רב, אבל אנחנו לא מוכנים לקחת את הסיכון שהתפרחות ייכנסו למכונות גיזום ויגיעו אליכם במצב פחות ממושלם.

ככה זה כשעושים קראפט קנאביס. המממ איפה השארנו את המספריים?

– מה עושים עם התפרחות לאחר הקטיף, ומה זה אומר post harvest?

לאחר חודשים של עבודה מסורה, החל מייצור הייחורים, שתילה והפרחה בליווי וטיפול קפדני ואוהב של עובדי החווה בצמחי הקאנביס, הגענו לשלב קטיף של התפרחת ועיבוד התוצרת.

ראשית הצמחים נקטפים בזהירות ומתחיל תהליך ארוך במתחם ה- post harvest. 

לאחר מכן הצמחים עוברים תהליך ייבוש  בחדרים מבוקרים (טמפרטורה ולחות). לאחר שהתפרחת התייבשה, מעוברות התפרחות לתהליך היישון, תהליך ממושך בחדרים ייעודים בתנאים מבוקרים. 

מטרת תהליך היישון של תפרחות הקנאביס היא לאזן את הלחות בתפרחות, לייצר אחידות בפרופיל הטרפנים ולאפשר פירוק איטי של הכלורופיל וחומרי נוספים. תהליך זה חיוני לקבלת פרח קנאביס איכותי.

כמו בוויסקי ויין שמשתבחים בתהליך היישון, תהליך היישון בקנאביס הינו הכרחי על מנת להביא למטופל מוצר איכותי ברמה גבוהה. אז תהנו מעמל ידנו בריאות טובה לכולם 💚

Scroll to Top

כדי לגלוש באתר Greenmed
אתם חייבים להיות בני 18 ומעלה.

בכניסה לאתר זה, את/ה מסכימ/ה
לתנאים והגבלות ומדיניות פרטיות.