האם קנאביס יכול לעזור לגרד?

גרד כרוני מהווה בעיה מתישה וללא כל ספק יש לכך השלכות קשות על איכות החיים, פגיעה באיכות השינה, בריכוז ובמצב רוח.  

תחושת הגירוד נוצרת על ידי הולכת אות לאורך סיבים עצביים שנוצרת בגלל גירוי על פני העור או באזורים אחרים בגוף – ממש כמו כאב.

מחקרים חדשים מראים שקנאביס רפואי עשוי לעזור.

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת "ג'ונס הופקינס" (בולטימור, ארה"ב), מצא כי קנאביס רפואי יכול להיות טיפול חדש לבעיית הגירוד כרוני.

"גרד כרוני הוא תסמין מטריד הקשור למחלות דרמטולוגיות, נוירולוגיות ומערכתיות רבות", מסביר תקציר המחקר. "זה לעיתים קרובות עמיד לטיפול ויכול לגרום לירידה חמורה באיכות החיים״. 

במרפאת העור בבית הספר לרפואה באוניברסיטת "ג'ונס הופקינס", החליטו לנסות קנאביס רפואי למטופלים שטיפול קונבנציונלי כשל עבורם, וזאת בשל המידע על תפקודה של מערכת האנדוקנבינואידים בגירוד כרוני.   לדבריהם, שימוש בקנאביס רפואי בעישון או בצורה נוזלית עזר רבות לבעיית הגירודים בהשוואה לטיפולים קודמים אפילו בשימוש הראשוני.

המחקר מצביע כי ה-  THC הוא למעשה הסיבה להצלחה.  מכיוון ש- THC מתחבר לקולטנים במוח המשפיעים על מערכת העצבים, פעילות הדלקת במערכת העצבים יורדת, מה שעוזר להקלה בתחושות העור המטרידות את המטופל הסובל מגרד כרוני.

אך עם זאת, לדברי המחקר, "יש צורך במחקרים מבוקרים כדי לקבוע את המינון, היעילות והבטיחות של קנאביס רפואי בטיפול בתתי סוגים שונים של גרד אנושי, וברגע שאלה יבוצעו, נוכל להבין טוב יותר אילו מטופלים עשויים להפיק תועלת מהטיפול הזה".

אמנם עדיין נדרש מידע נוסף בכדי לראות עד כמה יעיל טיפול זה, אולם ממצאים אלה מרגשים מאוד עבור אלו הסובלים מגירוד כרוני.

מקור המאמר: Johns Hopkins Medicine

Scroll to Top

כדי לגלוש באתר Greenmed
אתם חייבים להיות בני 18 ומעלה.

בכניסה לאתר זה, את/ה מסכימ/ה
לתנאים והגבלות ומדיניות פרטיות.