האם מותר לערבב קנאביס רפואי ואלכוהול?

מערבבים קנאביס עם אלכוהול? יש כמה דברים שחשוב שתדעו.

אנחנו יודעים שקנאביס הוא חלק בלתי נפרד מהשגרה ואיכות החיים של המטופלים שלנו. ולמרות שאנחנו לא ממליצים לשלב בין השניים, אנחנו יודעים שמדי פעם חלק מכם רוצה גם ליהנות מדרינק עם משפחה או חברים. 

אם זה המצב, אז כדאי שלכל הפחות נדע קצת יותר טוב כיצד השניים האלו עובדים ביחד.

את השפעות האלכוהול כולנו מכירים. אך כשמבלים אותו יחד עם קנאביס הוא משלב את ההשפעות של שניהם בו זמנית ובעוצמה גדולה יותר. תופעות לוואי משותפות כמו ישנוניות, פגיעה בקואורדינציה ושינוי בקצב החשיבה יקבלו ביטוי מוגבר, ובמקרה של צריכה מופרזת תחוו תופעות לוואי נוספות ולא נעימות כמו חוסר התמצאות במרחב, בחילה וקהות חושים. ממש לא מה הייתם רוצים בבילוי שלכם.

מחקרים מראים כי למפגש בין השניים יש גם השפעה פיזיולוגית שמשנה את הדרך בה הגוף שלנו מפרק את כל אחד מהרכיבים. צריכת אלכוהול יכולה להגדיל את ריכוז ה-THC בדם ועל ידי כך להעצים את ההשפעה שלו. באופן מפתיע דווקא ל-CBD יש נטייה להפחית את ריכוז האלכוהול בדם. אם כי זה לא מונע או מצמצם את השפעתו על הקואורדינציה ויכולת החשיבה הצלולה.

אם אתם בכל זאת לא מוכנים לוותר על הדרינק הקבוע שלכם לצד קנאביס, תשמחו לשמוע שלא הכל שחור. מחקרים מראים שצרכני אלכוהול המשתמשים בקנאביס סובלים מ-75% פחות מקרים של סרטן בכבד, 55% פחות מקרים של סירוזיס או פיברוזיס, 45% פחות מחלות שומן כבד ו-40% פחות מקרים של צהבת. 

מכל מקום, עם או בלי קנאביס, חשוב לזכור שצריכה מופרזת של אלכוהול מסכנת חיים ומזיקה לבריאות.

Scroll to Top

כדי לגלוש באתר Greenmed
אתם חייבים להיות בני 18 ומעלה.

בכניסה לאתר זה, את/ה מסכימ/ה
לתנאים והגבלות ומדיניות פרטיות.