האם כדאי להוסיף טבק לקנאביס שלי?

האם יש הבדל בין גליליות נקיות לגליליות בתוספת טבק?

רגע לפני שננסה לענות על השאלה הזו, חשוב לנו לומר את מה שאולי מובן מאליו, עישון טבק מזיק לבריאות. מטופלי קנאביס רבים בוחרים בעישון כשיטת הצריכה המועדפת עליהם, ולכן אי אפשר שלא להתייחס לשאלה: האם יש באמת הבדל משמעותי בין עישון מוצרי טבק לבין עישון תפרחות קנאביס? 

אז מסתבר שיש הבדל וגם יש דרך לבדוק את זה. מחקר שנערך השנה (2022) בארה״ב בדק את כמות הרעלנים בגופם של מעשני טבק, מעשני קנאביס ונבדקים עם הרגלי עישון שכללו את שני המרכיבים יחד. והתוצאות בהחלט מעניינות. 

המחקר מצא שמעשני טבק ומעשני תערובת (קנאביס + טבק) נחשפו לכל הרעלנים שנבדקו ואפילו בכמות דומה. כלומר אין כמעט הבדל בין עישון סיגריות טבק לעישון תערובת תפרחת + טבק.

מה לגבי אלו שצרכו קנאביס "נקי"? בבדיקות הרעלנים נמצא שמעשני קנאביס הציגו כמות נמוכה משמעותית של רעלנים בגוף לעומת אלו ששילבו טבק יחד עם הקנאביס.

האם זה אומר שעישון קנאביס נקי אינו מזיק בכלל? 

אמנם, הנזק שנגרם מעישון טבק או תערובת גדול פי כמה מאשר עישון קנאביס נקי. אך לפי החוקרים צריכת תפרחות קנאביס בעישון קבוע עשויה להשפיע על הבריאות.

זה אפילו לא דבר חדש. מחקרים שנערכו לפני עשור כבר הראו שצריכת קנאביס בעישון יכול לגרום לברונכיטיס, ייצור מוגבר של ליחה ושיעולים כרוניים. ואם לא די בכך, מעשני קנאביס נוטים לדווח על בעיות נשימה יותר מאשר לא מעשנים. אך חשוב לזכור שלעישון יש גם יתרונות, אחת מהן היא מהירות ההשפעה. צריכת קנאביס באמצעות עישון יוצרת אפקט מיידי , עישון יתן למטופל את ההשפעה המבוקשת של התפרחת תוך דקות ספורות. 

מה בנוגע לאידוי? כיום זאת האופציה הבריאה ביותר לצריכת קנאביס, אפילו מעישון קנאביס נקי. אך לצערנו, אין עדיין מספיק מחקרים בנושא.בסופו של יום קנאביס הוא עדיין תרופה שמשפרת איכות חיים. וההחלטה היא רק שלכם כיצד לצרוך אותו. ואם בעקבות הטקסט הזה החלטתם לבחור בשיטה צריכה בריאה יותר, עשינו את שלנו 🙂

Scroll to Top

כדי לגלוש באתר Greenmed
אתם חייבים להיות בני 18 ומעלה.

בכניסה לאתר זה, את/ה מסכימ/ה
לתנאים והגבלות ומדיניות פרטיות.