האם יש קשר בין תזונה לבין קנאביס?

האם יש קשר בין תזונה לבין קנאביס?

המערכת האנדוקנבינואידית  קנאביס ותזונה

מסתבר שהמערכת האנדוקנבינואידית שלנו בכלל צריכה… סלמון 🍣

מחקר עדכני (2020) שבחן את תפקוד המערכת האנדוקנבינואידית בתגובה למזונות שונים מצא הבדלים משמעותיים בפעילותה בין תזונה עתירת פחמימות וסוכרים 🍫 לבין דיאטה עשירה ומאוזנת הכוללת שומן איכותי מהחי והצומח וחומצות שומן מועילות כמו אומגה 3 ו-6 🥑🐟. 

למה זה חשוב? 

המערכת האנדוקנבינואידית היא סוד הקסם של הקנאביס הרפואי. היא מובילה את הקנבינואידים לקולטנים העצביים שלנו ובכך מווסתת רעב, את היכולת להתמודד עם כאב ואפילו מחזקת את תפקוד המערכת החיסונית.

המחקר הראה שאיכות וסוג המזון שאנחנו צורכים משפיעים באופן ישיר על הביצועים שלה. כלומר אם ״נתדלק״ את המערכת האנדוקנבינואידית שלנו בדיאטה מתאימה נצליח למעשה לענות על צרכי המערכת ובכך נסייע לה להגיע למלוא הפוטנציאל שלה.

לפי המחקר דיאטה כזו תכלול מזונות עשירים בחומצות אומגה 3 ו-6. מזונות כמו אבוקדו, אגוזים, שמן זית, סלמון, פולי סויה או זרעי צ׳יה הם דוגמה מצוינת לכך ומומלץ לשלב אותם בתפריט שלכם.

לעומת זאת, אם נבחר בתפריט לא בריא, עתיר חטיפים, מזונות ממותקים ופחמימות או אפילו בדיאטה דלת שומן – נמנע ממנה את היכולת לייצר את הרכיבים הדרושים לפעילות אידיאלית ולעתים אפילו נקדם תפקודים מעודדי דלקתיות.

כנראה שאנחנו באמת מה שאנחנו אוכלים 😋
מחקר תזונה – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32927614/

Scroll to Top

כדי לגלוש באתר Greenmed
אתם חייבים להיות בני 18 ומעלה.

בכניסה לאתר זה, את/ה מסכימ/ה
לתנאים והגבלות ומדיניות פרטיות.