איך קנאביס משפיעה על קשב וריכוז?

קל לכם להתרכז לאחר צריכת קנאביס? אל תופתעו.

דיווחים מראים שלקנאביס יש השפעה גם על תסמינים של הפרעות קשב וריכוז 🤔

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה נוירולוגית התפתחותית שכיחה איתה מתמודדים כמעט עשירית מהאוכלוסייה. התסמינים שלה משתנים מאדם לאדם וכוללים בין היתר היפראקטיביות, אימפולסיביות וקושי בקשב וריכוז. 

ואמנם למרות שהרפואה המודרנית מציעה תרופות המסייעות להקל על התסמינים, תופעות הלוואי הפיזיות והנפשיות של תרופות כמו ריטלין וקונצרטה גורמות לרבים לוותר עליהן, ולחפש אלטרנטיבות עדיפות. 

בשנים האחרונות החלו לצוץ יותר ויותר דיווחים של צרכנים שמעידים כי תחת השפעת קנאביס הם מרגישים הקלה בתסמיני הפרעת קשב וריכוז.  מחקר חדש (2022) מאוניברסיטת וושינגטון שמנתח את הדיווחים השונים מחזק את הטענה הזו עם נתונים מרשימים:

92% מהנשאלים העידו שקנאביס אכן סייע להם עם התסמינים,88%  אמרו שהוא מפחית תחושות חוסר שקט, 80% דיווחו כי הצריכה הפחיתה פרקי היפראקטיביות ו- 46% דיווחו על הקלה באימפולסיביות.

אתם בוודאי שואלים את עצמכם, ובצדק ,מדוע הפרעת קשב וריכוז אינה נכללת ברשימת ההתוויות המאושרות לטיפול בקנאביס רפואי? התשובה לכך נעוצה כנראה בסוג המחקרים שבוצעו עד היום: מחקרים המסתמכים על דיווחי משתמשים בלבד, ללא ניסוי קליני שיכול להוכיח את הטענות מעל לכל ספק.

האם לדעתכם זה צריך להשתנות? ספרו לנו מה דעתכם בתגובות 👇מחקר 1: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34632827/

Scroll to Top

כדי לגלוש באתר Greenmed
אתם חייבים להיות בני 18 ומעלה.

בכניסה לאתר זה, את/ה מסכימ/ה
לתנאים והגבלות ומדיניות פרטיות.